A járvány kapcsán felpörgő gyorskereskedelem az európai döntéshozatal fókuszába helyezte a platformmunkások helyzetét is. A digitális megoldásokon, appokon keresztül rugalmasan dolgozó futárok, sofőrök, fordítók jelentette foglalkoztatási forma legnagyobb hazai képviselője a foodpanda. A cég ügyvezetője egyetért a formálódó uniós szabályozás főbb céljaival, vagyis a platformmunkásoknak adható szélesebb körű juttatási csomaggal és biztosabb védőhálóval, ám úgy véli: mindez nem mehet a platformmunka legfőbb előnye, a rugalmasság rovására.
A német Delivery Hero élelmiszerszállító cégcsoport megvásárolja a spanyol Glovo, a szintén szállítással foglalkozó applikációt működtető cég 39%-át, így korábbi 43,8%-os tulajdonrésze több, mint 80%-ra emelkedik.
Néhány héten belül teljesen új arculattal, foodpanda néven működik tovább a NetPincér - jelentették be egy keddi eseményen. A háttérben a cégcsoport európai márkaegységesítési törekvései állnak. Hangsúlyozták azt is, hogy tulajdonosváltás nem történik. A hazai ügyvezető a magyarországi bővülési tervekről is beszélt.
Miközben Európa nagy része szobafogságban ül otthon, kétségbeesetten előkaparva matematikai ismereteit, hogy segítsen a szintén otthon ragadt gyereknek a tanulásban, közben lopva ránézve az otthoni kovászból sülő kenyérre, a befektetők már kiszabadultak a négy fal közül és képzeletben egy Bajor autópályán hasítanak éppen, élvezve a sebességhatárok nélküli száguldást. A vezető német index, a DAX index új csúcsra futott, amiben jelentős része volt a klasszikus autógyártóknak. Technikai elemzés.
Új tagja lesz az egyik legfontosabb európai részvényindexnek, a Delivery Hero, amely az elmúlt évtizedek egyik legnagyobb német tőzsdei botránycégének, a Wirecardnak a részvényeit váltja. A 2017-ben tőzsdére bevezetett, elsősorban étel házhozszállítással foglalkozó, Magyarországon a NetPincéren keresztül jelenlévő cég a koronavírus-válság egyik nagy nyertese, bevételei masszívan nőnek, de a cég továbbra is veszteséges és a várakozások szerint még évekig az is maradhat.
A Deutsche Börse engedett a nyomásnak, és a piaci szereplőkkel folytatott egyeztetéseket követően úgy döntött, hogy nem a szokásos indexfelülvizsgálat keretében, hanem már korábban megvonja az DAX indextagságot a csődvédelembe menekült német botránycégtől, a Wirecardtól.
Közel megduplázta rendeléseit a NetPincér anyacége, a Delivery Hero a második negyedévben, miután a koronavírus-járvány közepette az emberek több ételt rendeltek házhoz. A cég számait jól fogadták a befektetők, a Delivery Hero árfolyama új csúcsra emelkedett ma.
A koronavírus-járvány egyik nyertese a NetPincér anyacége, a Delivery Hero közel megduplázta a rendelései számát és az árbevételét az első negyedévben. A cég várakozásai szerint a koronavírus-járvány után is fennmaradhat otthonról rendelt ételek esetében a növekedés.
Közel 1 milliárd eurós részvénykibocsátásra kerülhet sor a Netpincér anyacégénél. A Reuters értesülései szerint a megcélzott sáv felső határán kelhetnek el a részvények, jó eséllyel aki 25,5 euró alatt adott ajánlatot, az üres kézzel távozik majd. A kereskedés pénteken indulhat a papírokkal.
A magyar piacon a Gránit Bank tőzsdére lépése szolgáltatja a legnagyobb izgalmakat.
Jócskán a végső jegyzési ár felett van az árfolyam.
A karácsonyi készülődésben jelentős gyengülést és erősödést is láttunk már.
Mikesy Álmos, a Gránit Alapkezelő elnök-vezérigazgatója szerint van létjogosultságuk a tőkealapoknak hazai piacon.
Egyre valószínűbbnek tűnik, hogy 2025-ben újabb eurómilliárdokat veszít el Magyarország.
Gyorgyevics Benedekkel, a Városliget Zrt. vezérigazgatójával beszélgettünk.
Miért csökken a közvetlen külföldi tőkebefektetések volumene?
Meddig nőhet még?